I miejsce Karola w konkursie recytatorskim

17 maja br. w Szkole Podstawowej im. Majora Henryka Dobrzańskiego w Dobromierzu odbył się VIII Konkurs Recytatorski. Hasło przewodnie tegorocznej uroczystości to „Wolni i Niepodlegli” , a to za sprawą rocznicy, którą obchodzi w tym roku nasza Ojczyzna – 100 lat Odzyskania Niepodległości Polski.

W Konkursie uczestniczyli recytatorzy z kilku powiatów wojewódzw świętokrzyskiego i łódzkiego, którzy wierszem i prozą wyrazili patriotyzm, miłość i szacunek dla ojczystego kraju.

W tym roku konkurs uzyskał rangę ogólnopolską a Patronat Honorowy nad uroczystością sprawowali:
- Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik,
- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas,
- Starosta Włoszczowski Pan Jerzy Suliga,
- Wójt Gminy Kluczewsko Pan Rafał Pałka.

Tradycyjnie w zmaganiach konkursowych uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Byli to:
• Ania Lichosik- uczennica klasy IV B –kat. klas IV-V
• Julia Kowalczyk – uczennica klasy VII- kat. klas VI- VII
• Karol Siwek – uczeń klasy II – kat. Klas II-III gimnazjum

Najlepszym recytatorem wśród gimnazjalistów okazał się Karol Siwek, który zdobył Tytuł Laureata Konkursu i zaszczytne I miejsce. Karolowi gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.