Kolędowali – w językach: polskim, angielskim i niemieckim

W dniu 12 grudnia b.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbył się Gminno-Parafialny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych.
Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział.

Szkołę Podstawową reprezentowali:

1. Mateusz Mulewicz - zaśpiewał pastorałkę w języku angielskim  "Merry Christmas" oraz wspólnie z Angeliką Klim i Julią Amandą Kowalczyk utwór polski pt. "Gore gwiazda Jezusowi",
  2. Eliza Gacia - zaprezentowała niemiecką piosenkę świąteczną  "Es ist fűr uns eine Zeit angekommen".

Nasze gimnazjum reprezentowały:

1. Kasia Szczepańska - wykonała polski utwór "Kto wie, czy za rogiem"   oraz w języku angielskim "Ave Maria",
  2. Marta Stolarczyk - zaśpiewała w języku niemieckim "Letzte Weihnachten".

O sukcesie szkoły w danej kategorii decydowała suma punktów uzyskanych przez wszystkie prezentacje w każdym języku.

Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych nasi przedstawiciele wywalczyli III miejsce, a w kategorii gimnazjum II.
Ponadto Kasia Szczepańska zachwyciła jury swoim wystąpieniem i odebrała szczególne wyróżnienie za najlepsze indywidualne wykonanie pastorałek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów wokalnych.