Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Corocznie 26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków. W związku z tym odbyło się w naszej szkole spotkanie okolicznościowe, które przygotowały Pani Brygida Jasnos – nauczycielka języka angielskiego i Pani Małgorzata Stolarczyk- nauczycielka języka niemieckiego wraz z uczniami klasy 7B i 5.

Tę szkolną imprezę rozpoczęła piosenka „Europo, witaj nam” przy dostojnym wejściu na scenę „Europy”, za którą przebrała się Martyna.
Gabrysia z klasy 5 wyrecytowała wierszyk o pozytywach znajomości języków obcych w dzisiejszych czasach, a następnie siódmoklasiści potwierdzili to w swojej edukacyjnej rozmowie.
Zabawnym akcentem była scenka, w której umiejętność porozumiewania się w języku angielskim zaowocowała zawarciem nowej znajomości.

Szkolna społeczność dowiedziała się również o dziwnych i śmiesznych zwyczajach w innych krajach oraz usłyszała „dzień dobry” w różnych językach.
Ekscytującą częścią spotkania, która zaangażowała niemal wszystkich uczniów obecnych na sali, był z pewnością quiz przeprowadzony w aplikacji Kahoot! Wrażeń było co niemiara. Wyniki pojawiały się na bieżąco na ekranie i rywalizacja rozpalała emocje. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Patrycja Kowalczyk z klasy 7A, drugie miejsce Ania Lichosik z klasy 8A i trzecie Kacper Migacz z klasy 7A. Pan Dyrektor Rafał Pacanowski wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody.
Życzeniami wielu sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego zakończono spotkanie.
Organizatorki