Get Adobe Flash player

Podium w konkursach profilaktycznych

Uczniowie naszej szkoły wykazali się niezwykłą wiedzą i talentem plastycznym zdobywając podium w konkursie wiedzy profilaktycznej oraz konkursie plastycznym w kat. fotografia. 22 kwietnia br., w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbył się finał XI edycji Konkursów Profilaktycznych zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego. Do konkursu wiedzy pod hasłem „Razem przeciwko AIDS i uzależnieniom” i konkursu plastycznego „Młodzież NIE hejtuje” przystąpili uczniowie z 11 szkół podstawowych. Organizatorem konkursów było I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Sikorskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski i Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy Monika Kowalska, wizytator Kuratorium Oświaty Sławomir Krzysztofik, psycholog i psychoterapeuta Marzena Dudek, która wygłosiła prelekcję nawiązującą do tematyki uzależnień i hejtu. Młodzieży towarzyszyli dyrektorzy szkół: ZPO w Kurzelowie - Norbert Celebański i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Komornikach - dr Łukasz Kopera oraz nauczyciele. Laureatom i wyróżnionym uczniom zostały wręczone atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Urząd Gminy Włoszczowa.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom - zwyciężczyniom konkursu wiedzy profilaktycznej
Judycie Drej ucz. Kl. VII b – za zajęcie I MIEJSCA
Julii Wójcik ucz. Kl. VII a – za zajęcie II MIEJSCA
Patrycji Kowalczyk ucz. Kl. VII a – za zajęcie III MIEJSCA
Ponadto ogromne gratulacje za zdobycie wyróżnienia w konkursie plastycznym dla Adama Mogielskiego ucz. Kl. VII b oraz podziękowania za udział również i w tym konkursie dla: Judyty Drej oraz Julii Wójcik. Młodzież do konkursu wiedzy przygotowały panie: A. Nowicka oraz D. Sitkowska. Opiekunem konkursu plastycznego był: p. A. Kowalczyk.

 

 

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ