Get Adobe Flash player

Wycieczka do Wrocławia

11 kwietnia wczesnym rankiem uczniowie klasy IIa, III i IV pod opieką wychowawczyń p. Barbary Mulewicz, p. Iwony Kwacy i p. Brygidy Jasnos oraz opiekunów p. Doroty Sitkowskiej , p. Joanny Drej , p. Małgorzaty Skoczek wyruszyli w podróż do Wrocławia, miasta krasnali i licznych mostów. Wrocław przywitał nas piękną , słoneczną pogodą. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Kolejkowa, największej w Polsce makiety kolejowej, ukazującej miniaturowy świat pokazany w skali 1:25 położony w najwyższym wrocławskim budynku Sky Tower.


Następnie udaliśmy się na Przystań Kardynalską skąd popłynęliśmy zabytkowym statkiem „ Nereida” po Odrze. Podczas rejsu mogliśmy podziwiać urokliwy Wrocław , Most Grunwaldzki, Most Pokoju …Wszędzie można było dostrzec wrocławskie krasnale, jeden z nich powitał nas również na statku. Po zakończonym rejsie spacerkiem udaliśmy się do hotelu, gdzie mogliśmy odpocząć . Zachęceni pięknymi widokami wybraliśmy się na wieczorny spacer po rozświetlonym Wrocławiu.
Drugiego dnia swoją przygodę w magicznym mieście rozpoczęliśmy od aktywnego zwiedzania Rynku Głównego Wrocławia. Uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę poszukiwaczy, podążając tropem wrocławskich krasnali, odszukując ich na podstawie unikalnej mapy. Jest to najpopularniejsza gra miejska we Wrocławiu.
W dalszej części dnia, po obiedzie udaliśmy się do zoo i Afrykarium z oceanarium. Zwiedzając kolejne strefy można było poczuć klimat stref klimatycznych. Każdy znalazł dla siebie zakątek , który szczególnie go zachwycił. Niewątpliwie płaszcza w oceanarium uśmiechająca się do nas i podążająca za nami tunelem wzbudziła największa sympatię. Po zwiedzeniu zoo udaliśmy się do autokaru, podziwiając po drodze Halę Stulecia oraz stalowa Iglicę, które prezentują się imponująco.
Nasza dwudniowa wycieczka dobiegła końca późnym wieczorem. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do Oleszna.

 

 

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ