„Witajcie w naszej bajce”- uroczystość pasowania na czytelnika

20 marca 2024 roku w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie. Uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji pierwszaki przygotowały inscenizację baśni „Królewna Śnieżka”, na którą zaprosiły dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów klas młodszych szkoły podstawowej oraz przedszkolaki. Najmłodszym udało się uchwycić klimat opowieści o najpiękniejszej dziewczynce na świecie, znakomicie wczuły się w swoje role. Całość przedstawienia uzupełniały adekwatne do sytuacji piosenki, piękne stroje młodych aktorów oraz baśniowa dekoracja.

Dodatkowo występ pierwszaków urozmaicił pokaz układu tanecznego zaprezentowany przez dziewczynki z grupy przedszkolnej Krasnali. „Taniec kwiatów”, nad którym czuwała p. Wioletta Nowicka wzbudził podziw publiczności. Po występie klasy I przygotowanej przez p. Justynę Michałek, nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Uczniowie złożyli przyrzeczenie, następnie każdy z nich został przyjęty w poczet czytelników przez p. Jolantę Lichosik. W tym samym czasie pan dyrektor Rafał Pacanowski wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika, a pani wicedyrektor Teresa Szczepańska obdarowała uczniów nagrodami za udział w konkursie plastycznym „Moja pierwsza książka z biblioteki”. Te wzruszające chwile uwieczniono pamiątkowymi zdjęciami, a uczniom klasy pierwszej przekazano życzenia przeżycia wielu fascynujących książek w towarzystwie książek.

Jolanta Lichosik