Dzień Kobiet

W dniu 8 marca 2024r. jak zawsze w naszej szkole nie zapomniano o kobietach, tych czynnych zawodowo jak i emerytkach. W bieżącym roku szkolnym uroczystą akademię z okazji Dnia Kobiet przygotowali p. Andrzej Kowalczyk wspólnie z wychowankami z klasy V, przy pomocy p. Marioli Kamińskiej i p. Aldony Kowalczyk. Piekną dekorację zapewnił p. Andrzej Kowalczyk natomiast o oprawę muzyczną zadbała p. Brygida Jasnos.

W pierwszej części uroczystości wystąpiła klasa I pod kierunkiem p. Justyny Michałek oraz grupa taneczna "Wiwat" pod kierunkiem p. Iwony Kwacy. Dzieci zachwyciły zebranych popisami tanecznymi oraz cudownymi kostiumami scenicznymi. W drugiej części młodzież z klasy V pod opieką Pana Andrzeja Kowalczyka przygotowała spektakl słowno - muzyczny zatytułowany ,,Z kobietami źle, ale bez nich jeszcze gorzej”.  Aktorzy przedstawili perypetie relacji damsko-męskich na przestrzeni lat. Uczniowie deklamowali romantyczne wiersze, śpiewali liryczne piosenki podkreślając, że nasze panie niezależnie od tego czy są koleżankami z klasy, matkami, córkami, siostrami nauczycielkami czy pracownicami szkoły, odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu społeczności i wprowadzaniu pozytywnych zmian w naszym życiu. W dalszej części uroczystości niespodziankę dla naszych Pań przygotowali panowie. Po specjalnych życzeniach i tradycyjnym odśpiewaniu ,,100 lat”, Panie otrzymały kwiaty oraz specjalnie na tą okazję upieczony tort. To był cudowny i niezapomniany dzień.

Andrzej Kowalczyk i wychowankowie z kl. V.