Podsumowanie XXXII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku wolontariusze z Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie zebrali – 4 863,93zł. + 2 eurocenty. To nasz rekord! - bo jest to więcej o 1 062,57 zł. niż w roku poprzednim. Koordynatorami tej akcji w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie była: 34 Drużyna Harcerska. Od początku działamy w obrębie Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Domu Kultury we Włoszczowie. Czterech wolontariuszy w składzie: Maja Budzynowska, Izabela Fitas, Mikołaj Gacia, Małgorzata Kowalczyk kwestowało przy Kościele Parafialnym w Olesznie. Aby dobrze pełnić swoją funkcję, wolontariusze w czwartek – 25.01.2024r. uczestniczyli w odprawie zorganizowanej przez Sztab przy Domu Kultury we Włoszczowie, podczas której:

• zastali zapoznani przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie z zasadami bezpiecznego kwestowania, oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia, np. w razie napadu. Policjanci podkreślili że w tym dniu bezpieczeństwo wolontariuszy jest najważniejsze, bo to życie i zdrowie są wartościami nadrzędnymi,
  • poznali „Regulamin Wolontariusza 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”, który odczytał Szef Sztabu,
  • odebrali identyfikatory, puszki i serduszka - spakowane w mini plecaczki z logiem mBanku.

Od samego rana w niedzielę tj. 28 stycznia 2024r. trafiało do puszek mnóstwo monet i banknotów. Każdy kto ofiarował swój symboliczny „grosik”, otrzymał pamiątkowe serduszko. Po skończeniu kwestowania ok. godziny 16:00, puszki zostały odwiezione do Sztabu we Włoszczowie. Po przeliczeniu ich zawartości okazało się, że nasi wolontariusze zebrali – 4 863,93zł. + 2 eurocenty
Puszki poszczególnych wolontariuszy zawierały:

• Mikołaj Gacia - 1 506,66 zł.
  • Małgorzata Kowalczyk - 1 200,47 zł.
  • Izabela Fitas - 1 087, 10 zł. + 2 eurocenty
  • Maja Budzynowska - 1 069,70 zł.

Na taką zawartość naszych puszek miały wpływ datki mieszkańców zebrane tego dnia w trakcie kwesty. Zebrane przez nas pieniądze jak wynika z informacji Głównego Sztabu, zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Podczas tego niedzielnego kwestowania spotkaliśmy się z życzliwością i sympatią ludzi. Przecież bezinteresowna pomoc innym, nadaje życiu głębszy sens. Jest udowodnione, że pomaganie innym ludziom ma pozytywny wpływ nie tylko na nich samych, ale także na nas samych. Dziękujemy za okazane wsparcie i za to, że mogliśmy liczyć na Państwa otwarte serca, które tak przepięknie potrafią dzielić się dobrem z innymi. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy, za bezinteresowną chęć do czynienia dobra - jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!!! wszystkim darczyńcom. Święty Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to , co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Okazuje się zatem, że pomaganie buduje więzi społeczne i przyczynia się do lepszego funkcjonowania społeczeństwa jako całości. Opiekę nad wolontariuszami z naszej drużyny pełniła: dh. hm. Anna Resiak.

Wolontariusze z Oleszna