Dzień Głośnego Czytania

Przypadający 29 września Dzień Głośnego Czytania był znakomitą okazją do tego, aby wspólnie z uczniami przyjemnie i pożytecznie spędzić czas. W tym roku akcję przeprowadzono w klasach drugich. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki i głośno odczytali przygotowany przez siebie fragment. Wcześniej zaprezentowali autora, tytuł oraz krótko opowiedzieli o tematyce wybranych przez siebie książeczek.

Część uczniów wypożyczyła swoje ulubione historie ze szkolnej biblioteki, by następnie nawzajem sobie poczytać. Bibliotekarka wyraziła uznanie za sposób czytania, wybór książek oraz swobodne, pełne emocji wypowiedzi dzieci o swoich zainteresowaniach czytelniczych.

Dzięki tym zajęciom ośmielono wszystkich uczniów do głośnego czytania oraz spontanicznego wypowiadania się, a przy tym dzieci znakomicie się bawiły i z pewnością zapamiętają te zajęcia na długo.