Rajd pieszy

02 czerwca odbył się rajd szkół podstawowych, mających patronów związanych z Armią Krajową z terenu województwa świętokrzyskiego. W trasę wyruszyli uczniowie naszej szkoły z klasy VIIIA  i VI wraz z opiekunami. p. Mariolą Kamińską i p. Andrzejem Kowalczykiem. Wyruszyliśmy z Suchedniowa, następnie szlakiem niebieskim w stronę Michniowa, gdzie zwiedziliśmy Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich. Stąd przeszliśmy do Rezerwatu Kamień Michniowski, a potem  Górą Św. Barbary,  gdzie rozciąga się piękny widok na Pasmo Klonowskie udaliśmy się na podsumowanie rajdu do  Szkoły Podstawowej we Wzdole Rządowym.

Celem rajdu było zdobycie przez uczniów wiedzy na temat działalności podziemia niepodległościowego w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem świętokrzyskiego. Spotkanie z " żywą historią” - zwiedzanie Muzeum Martyrologii Wsi Pacyfikacji Michniowa. Rajd także popularyzował turystykę pieszą, promował walory krajobrazowe Świętokrzyskiego Parku Narodowego.