Dzień Praw Dziecka z UNICEF - 2022

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu lub w dniach sąsiadujących, dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach tego dnia dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media. Cała społeczność naszej szkoły również postanowiła zabrać głos w sprawie biorąc udział w Programie UNICEF pod hasłem: „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”.

Dla podkreślenia wyjątkowości tego wydarzenia wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły założyli ubrania w kolorze niebieskim. Ponadto w ramach zaplanowanych działań przedszkolaki oraz uczniowie pogłębili wiedzę na temat praw i obowiązków dzieci. Podsumowaniem przedsięwzięcia był apel szkolny uczniów klasy II przygotowany pod kierunkiem p. A. Nowickiej oraz p. I. Kwacy.