Akcja #sadziMY las

30 września 2022 r. Społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Olesznie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY las. Wydarzenie zainicjował Prezydent Rzeczypospolitej Pan Andrzej Duda.

Akcja ma przypominać wszystkim ludziom, że lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas.
Akcję koordynują Lasy Państwowe, jako że polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

W ostatnim dniu września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej i wychowankowie Samorządowego Przedszkola w Olesznie wraz z wychowawcami, nauczycielami, pracownikami administracji i obsługi oraz zaproszonymi gośćmi posadzili na placu szkoły kilkanaście drzew, które nieodpłatnie przekazało Nadleśnictwo Włoszczowa.

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili: Wicewójt Gminy Krasocin Pan Jacek Sienkiewicz, Radni Gminy Krasocin - Pani Magdalena Szklarz, Pan Antoni Drej, Pan Marek Wójcik, Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszczowa Pan Artur Ratusznik, Kierownik Centrum Usług Wspólnych Pani Irena Kuśmierczyk, Sołtys Sołectwa Oleszno Pani Małgorzata Skwarek, Dyrektor Rafał Pacanowski, Wicedyrektor ZPO Oleszno Pani Mariola Kamińska. W imieniu zacnych gości głos zabrali Pan Wójt Jacek Sienkiewicz i Pan Artur Ratusznik, którzy podziękowali Społeczności Zespołu za przystąpienie do akcji. Przypomnieli również jak ważną rolę w życiu każdego człowieka pełnią lasy i konieczność wspólnego dbania o czystość środowiska naturalnego.