Get Adobe Flash player

Klasy VII zwiedzają Zakopane

W dniach od 01 do 03 czerwca 2022 uczniowie klasy VIIa i VIIb oraz z VIIIa i VIIIb wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Zakopanego. Wyjazd odbył się z okazji Dnia Dziecka. Naszymi opiekunami byli: p. Mariola Kamińska, p. Rafał Pacanowski, p. Andrzej Kowalczyk i p. Ryszard Kowalczyk.


Dzień 1
Wyjechaliśmy spod szkoły o 6 rano i nie licząc odwiedzonych po drodze miejsc droga zajęła nam około 4-5 godzin. Najpierw zatrzymaliśmy się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, gdzie oglądaliśmy samoloty wojskowe z czasów II wojny światowej. Następnie odwiedziliśmy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a potem Sanktuarium Jana Pawła II. Wieczorem, gdy dotarliśmy do Zakopanego wstąpiliśmy na Krupówki. Pod koniec dnia zakwaterowaliśmy się w pensjonacie i zjedliśmy smaczną kolację.
Dzień 2
Z samego rana wyruszyliśmy szlakiem turystycznym z Wierchu Poroniec na Rusinową Polanę. W podobny sposób z Rusinowej Polany przeszliśmy na Gęsią Szyję. W czasie drogi powrotnej odwiedziliśmy też Wiktorówki, niebieskim szlakiem przeszliśmy na Łysą Polanę. Na koniec dnia znów udaliśmy się na Krupówki.
Dzień 3
Naszą wędrówkę zaczęliśmy z Palenicy Białczańskiej, kierując się nad Morskie Oko. Po drodze mogliśmy zobaczyć Dolinę Białki, Wodogrzmoty Mickiewicza oraz Dolinę Rybiego Potoku. Wieczorem po pełnej wrażeń wycieczce, wróciliśmy do domu.
Wyjazd był bardzo ciekawy i wszyscy byli z niego zadowoleni, ale i zmęczeni, bo łącznie przeszliśmy ponad 30 km. Ale wycieczka była świetna i z chęcią wybralibyśmy się do Zakopanego jeszcze raz. Dziękujemy naszej wspaniałej wychowawczyni p. Marioli Kamińskiej za zorganizowane super Dnia Dziecka.

      

 

UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE "PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁ" WSPÓŁFINANSOWANYM PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ