Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Dzień Bezpiecznego Internetu 2022. Projekt miał na celu: inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

W naszej szkole w ramach tego przedsięwzięcia dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w cyklu zajęć przeprowadzonych w oparciu o program edukacyjny pod nazwą Necio.pl, uczniowie klas starszych podczas godzin wychowawczych omówili zagrożenia jaki niesie ze sobą niekontrolowane korzystanie z Internetu, w ramach lekcji informatyki uczestniczyli w spektaklach on-line dotyczących powyższego zagadnienia. Ponadto w szkole odbył się konkurs promujący bezpieczne zachowania w Internecie. Zadaniem konkursowym dzieci było wykonanie hasła promującego bezpieczeństwo w sieci. W klasie IV, praca wykonywana była w formie rysunki, uczniowie klasy V przygotowywali hasło w programie Paint. Natomiast klasy VII i VIII tworzyły prace graficzne w programie Canva.

Wyniki konkursu przedstawiając się następująco:
W kategorii klas IV – V:
I miejsce - Julia Gaik – kl. IV
II miejsce – Julia Mietelska – kl. IV
III miejsce – Mikołaj Gacia – kl. IV
wyróżnienia:
Barbara Żesławska – kl. V,
Grzegorz Charitonow – kl. V,
Ignacy Staroszczyk – kl. V,
Erwin Kowalik – kl. V,
Wiktoria Komisarczyk – kl. V,
Maja Budzynowska – kl. IV,
Julia Bernacka – kl. IV,
Kinga Koźmińska – kl. IV,
Szymon Klim – kl. IV,
Anna, Bylica – kl. IV,
Małgorzata Kowalczyk – kl. IV,
Bartłomiej Kapelusz – kl. IV.

W kategorii klas VII – VIII:
I miejsce – Klaudia Robak – kl. VIIIB
II miejsce – Martyna Dzięcioł – kl. VIIB
III miejsce – Patrycja Kowalczyk – kl. VIIA
wyróżnienia:
Julia Przepióra – kl. VIIA
Adam Mogielski – kl. VIIB
Mateusz Karpiński, Oliwia Mazur – kl. VIIIA
Szymon Wójcikowski – kl. VIIIB

Organizatorkami przedsięwzięcia były: p. Anna Nowicka i p. Justyna Tatar.