SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA BIEG TROPEM WILCZYM

06.03.2022r. w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym”. Celem biegu jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. –Żołnierzom Wyklętym. Poszerzanie i popularyzacja wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce i za granicą. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania. Start i meta biegu usytuowane będą na terenie placu szkolnego.

Start poprzedzi krótki rys historyczny poświęcony żołnierzom antykomunistycznego podziemia z lat 1945-1963. Następnie biegacze o godzinie 12.00 ruszą na nietypową trasę o długości 1963 metrów – dystans wybrany nieprzypadkowo, gdyż symbolizujący datę śmierci ostatniego z Niezłomnych, Józefa Franczaka (ps. „Lalek”), zamordowanego przez funkcjonariuszy bezpieki 21 października 1963 roku. W tym dniu odbędą się jeszcze biegi dla najmłodszych na dystansach : przedszkole 60 m., kl. I- III 400 m. , kl. IV-VI 600 m. kl. VII –VIII 1963 m. oraz dorośli 1963 m. Zapisy i odbiór pakietów od godziny 10.30.

Zapraszamy