Konkurs Kartka Świąteczna oraz Akcja Kartka dla Hospicjum

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”
(Ks. Mieczysław Maliński).

Szanowni Państwo, Drogie Dzieci!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że konkurs na kartkę bożonarodzeniową został zakończony i rozstrzygnięty. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kartki świątecznej w dowolnej technice z możliwością zastosowania różnych materiałów, uwzględniając elementy tradycji Bożego Narodzenia. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, gdyż przystąpiło do niego 31 osób. Brali w nim udział uczniowie klasy I szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych.

Niesamowitym zaskoczeniem jest fakt, że do konkursu przystąpiły także przedszkolaki. Wszystkich kartek mieliśmy 51, a to dlatego, że oprócz konkursu włączyliśmy się do akcji „Kartka dla hospicjum”. Do tej akcji przystąpili także uczniowie starszych klas. Kartki trafiły do Hospicjum Caritas w Kielcach i w Miechowie. Wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się przekazać swoją kartkę dla pacjentów Hospicjum, jesteśmy bardzo wdzięczni za ten piękny, ludzki gest. Prace były bardzo pomysłowe, oryginalne i wykonane różnorodnymi środkami wyrazu. Komisja powołana przez organizatorów miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie laureatami zostali:

I miejsce ex aequo: Kowalczyk Karolina (kl.I), Pisarczyk Nikodem(kl.I),
II miejsce ex aequo: Kałuzińska Anna (0 Tygryski), Bobiński Paweł (przedszkole „Misie”), Wnuk Michał (przedszkole „Misie”
III miejsce ex aequo: Pytlos Paweł (kl. 0), Wosińska Lena (kl. I), Skiba Zuzanna (kl.0)

Pozostali uczestnicy otrzymują wyróżnienia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się w tą akcję społeczną poprzez udział w konkursie, a autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy! Bez Was ta akcja nie byłaby możliwa. Gest ofiarowania jest gestem na wskroś ludzkim, duchowym wsparciem, pociechą, formą podtrzymania nadziei. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten piękny gest. Wdzięczność swą przekazało także Hospicjum Caritas.

Laureatom prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe adekwatne do zajętego miejsca. Termin wręczenia nagród zostanie podany po powrocie do szkoły. Organizatorami przedsięwzięcia byli: p. Teresa Siwek, p. Dorota Sitkowska oraz ksiądz Mariusz Rozin.

Teresa Siwek