Erwin Kowalik z kl. V laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego

Decyzją Kapituły konkursu „Recycling na miarę. Moja rodzina, moja szkoła, moja okolica” realizowanego w roku szkolnym 2020/21 i 2021/22 przez Fundację VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego pod patronatem: Województwa Świętokrzyskiego, Miasta Kielce, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Radia Kielce S.A. w Kielcach zostało przyznanych 12 równorzędnych nagród w wysokości 150 zł dla uczniów i 300 zł dla szkół, do których uczęszczają nagrodzeni uczniowie z przeznaczeniem na zakupy dla pracowni plastycznych.

Zgodnie z Regulaminem konkursu prace miały być stworzone z wykorzystaniem odpadów z papieru, plastiku i tekstyliów, a sposób wykorzystania ich należał już wyłącznie do młodych artystów. Najważniejsze było, aby przygotowywane obrazy dotyczyły wszystkich trzech tematów konkursowych. W konkursie brało udział 31 szkół z województwa świętokrzyskiego. Nagrodą dodatkową było umieszczenie zdjęcia nagrodzonej pracy w specjalnym wydaniu kalendarza na 2022 r. promującego laureatów z poszczególnych szkół na terenie województwa świętokrzyskiego. Uczniowie pod opieką nauczyciela plastyki p. A. Kowalczyka przygotowali przepiękne projekty prac plastycznych w technice kolażu wykorzystując materiały odpadowe: makulatura, plastik, tekstylia...

Patrycja Kowalczyk kl. VII a Praca z tematu: MOJA RODZINA
Erwin Kowalik kl. V - Praca z tematu MOJA SZKOŁA,
Julia Wójcik kl. VII a - Praca z tematu MOJA OKOLICA,

Zwycięzcą z naszej szkoły został Erwin Kowalik z kl. V. Laureatowi oraz pozostałym uczestniczkom konkursu serdecznie gratulujemy, dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych, sukcesów.