Sukces naszych uczniów w wojewódzkim konkursie recytatorskim

26 października 2021 r. w Kielcach rozstrzygnięto konkurs recytatorski poświęcony II wojnie światowej. Inspiracją była 100. rocznica urodzin poety z pokolenia Kolumbów – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych woj. świętokrzyskiego. Finałowe przesłuchania odbyły się w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Kielcach.  Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować dwa utwory: utwór poetycki autorstwa Baczyńskiego o tematyce wojennej oraz fragment prozy związanej z treścią konkursu.

Bardzo miłą informacją  jest to, że uczniowie naszej Szkoły przygotowywani pod kierunkiem polonistek – pani B. Tkaczyk – Omasta i T. Szczepańskiej- zostali laureatami  tego konkursu.  W zaszczytnym gronie znaleźli się: Judyta Drej, która zajęła  III miejsce i Adam Mogielski- zdobywca wyróżnienia. Laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

fot. Instytut Pamięci Narodowej