Oliwia Mazur-najlepsza w wojewódzkim konkursie plastycznym.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się koncert patriotyczny „Ku czci walczących”. Gwiazdą wieczoru był Lech Makowiecki & Grupa Zayazd.
Muzyczne spotkanie rozpoczęli tancerze ze Studia Tańca i Stylu „Rewanż” Tomasza Rowińskiego. Podczas koncertu wręczono również nagrody w konkursie plastycznym „Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej”, w którym brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z czterech powiatów województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę na konkursie reprezentowała uczennica z klasy VIII a Oliwia Mazur. Wykonała piękny plakat ,,Śladami Brygady Świętokrzyskiej NSZ” utworzonej 11 sierpnia 1944 r. w Lasocinie.

Praca Oliwii wykonana pod opieką nauczyciela plastyki p. Andrzeja Kowalczyka, urzekła komisję konkursową powołaną przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, która przyznała jej I miejsce.
Po wręczeniu nagród na scenie zaprezentowała się Marszałkowska Orkiestra Dęta, która działa przy Wojewódzkim Domu Kultury. Na zakończenie spotkania wystąpili Lech Makowiecki i Grupa Zayazd. Organizatorami wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Kielcach, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Starostwo Powiatowe w Końskich. Partnerzy: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Powiatowe Centrum Kulturalno – Rekreacyjne we Włoszczowie, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Narodowe Centrum Kultury.
Dziękujemy Oliwii za godne reprezentowanie naszej szkoły na szczeblu wojewódzkim, gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.