Profilaktyczny spektakl

W dniu 27.10.2008 r. dziewięcioosobowa grupa uczniów z klasy V naszej szkoły wzięła udział w przeglądzie spektaklów profilaktycznych pod hasłem: „Jestem zdrowy odrzucam dym papierosowy”. Konkurs zorganizowany był przez Stację Sanitarno- Epidemiologiczną we Włoszczowie. W przeglądzie brało udział 6 grup teatralnych reprezentujących pobliskie szkoły podstawowe. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali sceny, które miały przestrzec nas przed paleniem papierosów.

Nasze przedstawienie pt. „Sąd nad papierosem” przygotowaliśmy pod kierunkiem pani pedagog – Anny Mietelskiej. Wspólnie z panią Anią wymyśliliśmy scenariusz oraz odbywaliśmy liczne próby.

W dniu konkursu cała grupa teatralna była bardzo zdenerwowana. Okazało się, że niepotrzebnie, gdyż poszło nam świetnie. Z reakcji widowni, można było wywnioskować, że nasz występ bardzo się spodobał. Jednak konkurencja była ogromna i zabrakło dla nas miejsca na podium. Moim zdaniem zasłużyliśmy chociaż na wyróżnienie.

Nasz trud włożony w przygotowanie nie poszedł jednak na marne. Został on doceniony przez grupę teatralną ze Szkoły Podstawowej w Bukowie, gdzie zostaliśmy zaproszeni na gościnny występ podczas organizowanego w tamtejszej szkole Światowego Dnia bez Papierosa. Wyjazd do szkoły w Bukowie był bardzo udany, zostaliśmy tam ciepło przyjęci.

Bardzo miło wspominamy całą tę naszą teatralno – profilaktyczną przygodę. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję wystawić nasz spektakl jeszcze raz, tym razem już dla naszej szkolnej społeczności.

Anita Gruczek, kl. V