Edukacja globalna

05.12.2018 r. gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach z zakresu edukacji globalnej. Zajęcia poprowadziła p. Agnieszka Siwek, pracownik Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, lider młodzieżowy.

Edukacja globalna to działania edukacyjne i informacyjne mające na celu wyjaśnienie, na czym polegają problemy rozwoju współczesnego świata oraz jakie czynniki i w jaki sposób kształtują międzynarodowy rozwój.

Prowadząca podczas zajęć poruszyła temat tolerancji, dyskryminacji oraz uprzedzeń. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób należy kształtować postawy odpowiedzialne, oparte na szacunku do drugiego człowieka, otwartości, empatii. Warsztatowa forma zajęć pozwoliła uczniom w sposób aktywizujących formułować samodzielne wnioski.

Mam nadzieję, że podejmowanie tego typu tematyki w szkole pomoże budować mądre, otwarte, samodzielnie myślące społeczeństwa przyszłości.

Pedagog szkolny: Anna Nowicka