Pożegnaliśmy absolwentów

Koniec roku szkolnego jest podobno najbardziej radosnym i niecierpliwie oczekiwanym dniem w każdym roku kalendarzowym przez ponad cztery i pół miliona uczniów w naszym kraju. Trudno jednak zgodzić się z takim wnioskiem, gdy obserwuje się uroczystości zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Zawsze są pięknie przygotowane akademie okolicznościowe, chwytający za serce polonez w wykonaniu żegnających szkołę gimnazjalistów i ... łzy.

Tak było i tym razem, w dniu 28 czerwca 2013 roku. Akademię pożegnalną przygotowali absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Małgorzaty Stolarczyk i pani Ewy Deska. Szóstoklasiści słowami wierszy i piosenek wprowadzili publiczność w liryczny nastrój. Gimnazjaliści z humorem wspominali przeżyte w szkole dobre i te gorsze chwile oraz śpiewająco opisali szkolną rzeczywistość, zwłaszcza pracujących w naszej placówce nauczycieli i pracowników obsługi.

Nie zabrakło, oczywiście, poloneza przygotowywanego pod kierunkiem pani Alicji Zawada, a na zakończenie uroczystości - nagród i wyróżnień wręczanych najlepszym absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum przez panią dyrektor Zofię Marcinkowską.

W uroczystości, obok całej szkolnej społeczności, wzięło udział duże grono rodziców naszych absolwentów, którzy otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za wieloletnią współpracę ze szkołą oraz wspieranie jej w realizacji zadań statutowych. Gościliśmy również wicewójta naszej gminy pana Jacka Sienkiewicza.

Potem, już w salach lekcyjnych, ze swoimi uczniami spotkali się wychowawcy. Przekazali świadectwa, wręczyli nagrody i wyróżnienia, był też czas na gratulacje, ale i na małą refleksję nad osiągniętymi wynikami, nie zawsze takimi, jakich życzyliby sobie nasi rodzice, nauczyciele i chyba my sami.

Przed nami wakacje. Życzymy wszystkim Nauczycielom, Koleżankom i Kolegom wspaniałego wypoczynku. Do zobaczenia za dwa miesiące.

Zajrzyj do naszej fotogalerii

Redakcja