Jasełka za nami

W poniedziałek 21 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne, podczas którego było wspólne kolędowanie, występy dzieci, jasełka, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Nad całością czuwała pani katechetka Beata Rajek.

W tegorocznych jasełkach brało udział kilkanaścioro dzieci z kl. V i VI. Młodzi aktorzy, z pełnym zaangażowaniem, przedstawili historię narodzin Jezusa. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się nie tylko dzieciom, które czekały na zaprezentowanie jasełek, ale wszystkim zgromadzonym na sali gościom.

Podczas poniedziałkowej uroczystości, tak jak co roku, miało miejsce przekazanie przez harcerzy z 34 Drużyny Harcerskiej całej społeczności szkolnej Betlejemskiego Światła Pokoju. Ostatnim ważnym punktem uroczystości były życzenia świąteczne składane przez pana Dyrektora szkoły wszystkim zgromadzonym.

Mateusz Sitkowski