Ślubowanie pierwszoklasistów

Tradycją naszej szkoły stało się przyjmowanie do grona społeczności szkolnej uczniów klasy I w dniu Święta Patrona Szkoły.

Tak więc datę 12 lutego pierwszoklasiści zapamiętają na długo. Tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar szkoły.

Zanim nastąpił ten uroczysty moment, uczniowie klas I przygotowani przez wychowawczynie: p. Iwonę Kwaca i p. Zdzisławę Kowalczyk wystąpili w barwnym przedstawieniu. Widzowie przenieśli się do zamku królewskiego, gdzie w otoczeniu Króla, Królowej, dam dworu i rycerzy kandydaci na rycerzy, czyli pierwszoklasiści, mieli wykonać różne zadania.

Najpierw zostali przepytani ze znajomości symboli narodowych. Następnie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, potem obiecali zgłębiać tajemnice Krainy Wiedzy. Zapewnili też, że będą koleżeńscy w stosunku do innych uczniów.

Kiedy dzieci udowodniły, że mogą wstąpić do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Olesznie, rodzice poprosili p. dyrektora Edwarda Karpińskiego o dokonanie pasowania na ucznia.

Nastąpił uroczysty moment przyjmowania pierwszaków do grona uczniów uwieczniony licznymi fotografiami.

Przedstawiciele starszych klas wręczyli upominki klasom I, a rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.

Dla nas wszystkich był to ważny dzień. Życzymy pierwszakom wielu sukcesów w nauce, poczucia bezpieczeństwa, bo ta szkoła na długo stanie się dla nich drugim domem.

Aleksandra Lichosik, kl. V