Szkolne jasełka 2010

W środę 22 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów klasy czwartej, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz harcerzy z 34 Drużyny Harcerskiej, którzy przekazali szkolnej społeczności Betlejemskie Światło Pokoju.

Dzieci wcieliły się w postacie Maryi, Józefa, proroków, Heroda, pasterzy, mędrców, rycerzy, aniołów i gospodarza. Chór zaśpiewał piękne kolędy i pastorałki, m. in. „Betlejemskie światło", „W żłobie leży", „Nie było miejsca dla Ciebie", „Wśród nocnej ciszy", „Dzisiaj w Betlejem", „Jezus malusieńki".

Przedstawienie bardzo podobało się publiczności szkolnej oraz przybyłym gościom, ponieważ młodzi aktorzy włożyli dużo serca i zaangażowania w przekaz prawdziwej historii narodzin Jezusa. Miła, świąteczna atmosfera spowodowała, iż wspólnie śpiewano kolędy oraz składano sobie życzenia. Ostatnim ważnym punktem uroczystości były życzenia świąteczne składane przez pana Dyrektora Szkoły wszystkim zgromadzonym (uczniom, ich rodzicom, opiekunom, pracownikom szkoły).

Dorota Sitkowska, Brygida Jasnos, Barbara Szmulik, Barbara Mulewicz