Święto Patrona Szkoły

Nasza szkoła nosi imię Armii Krajowej. 14 lutego 2007 roku obchodziliśmy święto naszego patrona. Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie z klas gimnazjalnych pod kierunkiem opieką p. Alicji Zawady.

Całe przedstawienie urozmaicały pieśni patriotyczne, których nauczyła nas p. Małgorzata Szwarc. Muzyka, recytacja wierszy oraz krótkie inscenizacje oddawały nastrój grozy i smutku, jaki panował w czasach okupacji. Również stroje naszych aktorów przypominały czasy wojny. Do ogólnego wrażenia przyczyniła się także dekoracja, którą zajął się p. Andrzej Kowalczyk.

Występ gimnazjalistów nagrodzono brawami, po czym nastąpiło ślubowanie uczniów klasy I. Nasi młodsi koledzy śpiewali wesołe piosenki oraz pięknie recytowali wierszyki. Po uroczystej przysiędze głos zabrał p. Dyrektor. Jak co roku gościli u nas kombatanci oraz rodzice pierwszaków.

Liwia Budzynowska, Natalia Grabiec kl. III a Gim.