Pasowanie na czytelnika

W dniu 31 października 2008 roku miało miejsce w naszej szkole ważne wydarzenie. Odbyło się wtedy uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Dla pierwszaków było to pierwsze, ważne wydarzenie w ich szkolnym życiu. Dlatego też zaprosili na nie rodziców, Dyrekcję szkoły, uczniów klas 0 - III wraz z wychowawcami. W ich obecności nasi najmłodsi koledzy przyrzekali, że będą wiernymi czytelnikami, postarają się szanować książki i poznawać ich tajemnice.

Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia przedstawienia baśni o Jasiu i Małgosi, które przygotowali uczniowie klasy IV i V pod opieką pani bibliotekarki Jolanty Lichosik. Z kolei uczniowie klasy I śpiewali piosenki i recytowali wierszyki o książkach.

Ważnym momentem uroczystości było wręczenie elektronicznych kart czytelnika przez pana Dyrektora, dzięki którym pierwszaki będą mogły korzystać ze zbiorów biblioteki. Pan Dyrektor wygłosił też przemówienie, w którym podkreślił, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają książki. Zachęcał dzieci do czytania, do wybierania książek odpowiednich do wieku i zainteresowań.

Uczniowie dostali też okolicznościowe dyplomy. Po uroczystości dzieci wspólnie z wychowawczynią, panią Barbarą Szmulik, przyszły do biblioteki wypożyczyć swoje pierwsze książki. Uczniom klasy pierwszej życzymy, aby książka towarzyszyła im przez całe życie i stała się ich prawdziwym przyjacielem.

Anita Gruczek  kl.V