Szkolne jasełka

W ostatni piątek przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka. Przedstawienie odbyło się na sali gimnastycznej, udekorowanej pięknie przez p. Andrzeja Kowalczyka. Nad całością czuwała katechetka – pani Dorota Sitkowska przy współpracy pani Haliny Budzynowskiej. Oprawę muzyczną akademii przygotowały panie: Brygida Jasnos i Małgorzata Szwarc.

Oprócz tradycyjnych kolęd w wykonaniu chóru dziewczęcego, zgromadzeni mieli możliwość usłyszeć kolędy w języku niemieckim i angielskim, które zaśpiewały laureatki konkursu kolęd: Agnieszka Lis i Beata Arkit. Dużą niespodzianką był solowy występ jednej z najmłodszych uczestniczek przedstawienia – Kasi Szczepańskiej z oddziału przedszkolnego, która zebrała gromkie brawa za piękne wykonanie kolędy: "Dzisiaj w Betlejem".

Oprócz szkolnej społeczności w uroczystości brali udział rodzice oraz goście honorowi: p. Anna Świerczewska i p. Anna Głowacka.

Po zakończeniu akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie tradycyjnie podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia świąteczne.

Agnieszka Bartocha