Partyzancka Droga Krzyżowa

28 października 2003 r. przedstawiciele 34 Drużyny Harcerskiej działającej w naszej szkole pod opieką phm Anny Resiak wzięli po raz drugi udział w Partyzanckiej Drodze Krzyżowej na Wykusie.

Droga ta rozpoczyna się w pobliżu zbiorowej mogiły partyzantów AK z plutonu inspektora „Jacka”, a kończy przy kapliczce Matki Bolesnej na Wykusie. Partyzancka Droga Krzyżowa została zbudowana w 2002 r. przez Szczep Środowiskowy im. Partyzantów Armii Krajowej i IX Szczepu im. Bohaterskich Dzieci Polskich oraz koła żołnierzy w Starachowicach. Patronat nad Partyzancką Drogą Krzyżową objęło opactwo Cystersów z Wąchocka.

Zatrzymując się przy kolejnych stacjach drogi, które prowadzą szlakiem mogił partyzanckich Armii Krajowej oddajemy jako młode pokolenie Polaków hołd tym, którzy walczyli o Wolną i Niepodległą Polskę.

Uczestnicy uroczystości: Druhny: Małgosia, Kasia, Natalia, Paulina