Betlejemskie Światło Pokoju

Harcerze przekazują społeczności szkolnej Światło PokojuJuż po raz osiemnasty przed Świętami Bożego Narodzenia trafiło do Polski Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku harcerzom z naszej drużyny Betlejemskie Światło Pokoju przekazała Naczelnik ZHP hm Małgorzata Sinica na Głodówce ( harcerskie schronisko) po uroczystej mszy świętej, która odprawiona była o godzinie 24.00.
W tym ważnym wydarzeniu z naszej drużyny uczestniczyli:
  • dh Artur Domoradzki,
  • dh Ilona Perz,
  • dh Natalia Gacia,
  • dh Emilia Kowalczyk,
  • dh Kamil Drej,
  • dh Kinga Błażejewicz,
  • dh Klaudia Kałuzińska,
  • dh Paweł Szyndler.

Jak zawsze opiekę nad nami sprawowała nasza druhna Anna Resiak. Przywiezione Betlejemskie Światło przekazaliśmy do Urzędu Gminy w Krasocinie, Kościoła w Olesznie i całej społeczności szkolnej w trakcie uroczystego spotkania wigilijnego.
Dla harcerzy ogień zawsze ma moc niezwykłą. W kręgu swego ciepła jednoczy nas w harcerską rodzinę, blaskiem buduje wspólnotę. Poniesiony harcerskimi dłońmi ogień z Betlejem powinien trafić wszędzie tam, gdzie potrzeba ciepła i jasności. Aby ludzie w blasku tego światła odnaleźli miłość, zrozumienie i nadzieję.
Betlejemskie Światło niesie pokój. Jest symbolem pokoju, wewnętrznego wyciszenia i refleksji nad sobą przed bliskimi już Świętami Bożego Narodzenia.

Czuwaj !
harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej