Pierwszy dzwonek

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2007/2008 odbyła się akademia przygotowana przez uczniów klasy II gimnazjum pod kierownictwem pani M. Stolarczyk i T. Szczepańskiej.

Pierwsza cześć ukazywała Polskę w czasie II Wojny Światowej. Uczennice recytowały wiersze związane z tym wydarzeniem. Niektórym aż się łezka w oku zakręciła.

W drugiej części uczniowie zaprezentowali lekcję w „Szkole marzeń”. Była ona bardzo ciekawa i zabawna. Z pewnością każdy chciałby, aby takie zajęcia naprawdę odbywały się w szkole. Ale czy tak się stanie? Każdy niech sam odpowie na to pytanie. Chociaż możemy wam powiedzieć: raczej się nie łudźcie, bo znając nasze grono pedagogiczne, to nawet na bezstresową lekcję liczyć nie można.

Naszą „gwiazdką” na szkolnej uroczystości była Magdalenka, która w tym roku zaczęła w Olesznie naukę. Już na pierwszy rzut oka było widać, że się jej u nas podoba. Nawet polubiła Pana Dyrektora, który ją serdecznie powitał. Miejmy nadzieję, że będzie chętnie chodzić do szkoły. Bo gdzie jest lepiej, niż u nas ? Chyba tylko we własnym domu.

Agata Kowalczyk & Nina Lichosik