Nasz udział w patriotycznych uroczystościach we Włoszczowie

20 kwietnia 2006 r. harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w obchodach 66 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów LO we Włoszczowie. Następnie podczas Mszy Św. modliliśmy się w intencji pomordowanych na Wschodzie. Po Mszy Św. przemaszerowaliśmy na Cmentarz Parafialny do symbolicznego Grobu Katyńskiego. Tu odbył się Apel Poległych i złożenie kwiatów.

23 kwietnia 2006r. harcerze z 34 Drużyny Harcerskiej uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. za poległych i zmarłych partyzantów 27 i 74 P.P. Armii Krajowej walczących o wolność i niepodległość Polski na Ziemi Włoszczowskiej w latach okupacji hitlerowskiej. Po Mszy Św. przemaszerowaliśmy pod Pomnik AK i BCH. Nasi harcerze zaciągnęli przy nim wartę. Dh hm Anna Resiak odebrała dyplom uznania dla naszej szkoły za wieloletnią działalność na rzecz Światowego Związku Żołnierzy AK – Koło we Włoszczowie.

dh Michał Kowalczyk, kl. I GIM.