Dyplom uznania dla naszej Szkoły

24 kwietnia 2005 r. tradycyjnie już poczet sztandarowy i harcerze z naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej we Włoszczowie za poległych i zmarłych partyzantów 27 i 74 pp Armii Krajowej walczących o wolność i niepodległość Polski i Ziemi Włoszczowskiej w latach okupacji hitlerowskiej.

Tegoroczna uroczystość połączona została z obchodami 60-tej rocznicy zakończenia II wojny światowej. W uroczystości wzięły udział prawie wszystkie poczty sztandarowe Kół ŚZŻAK na ziemi włoszczowskiej, a także poczty sztandarowe szkół Włoszczowy i okolicznych gmin. Po Mszy Świętej złożono kwiaty na symbolicznym grobie generała „GROTA” Stefana Roweckiego i generała „NIEDŹWIADKA” Leopolda Okulickiego.

Potem nastąpił przemarsz pod pomnik AK i BCh, gdzie złożono kwiaty i odczytano apel poległych. Były także przemówienia honorowych gości. Na tej uroczystości nasza szkoła została uhonorowana dyplomem uznania za zasługi dla ŚZŻAK. Dyplom odebrała p. dyrektor Anna Resiak.

Cieszymy się, że kombatanci AK pamiętają o naszej szkole, a zwłaszcza o tym, że opiekujemy się mogiłami żołnierzy AK i uczestniczymy w uroczystościach upamiętniających ważne historyczne wydarzenia związane z latami wojny i okupacji.

Druhny: Marcelina, Greta, Justyna, Ania