Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy I z niecierpliwością czekali na tę chwilę. 5 lutego 2021 roku zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Był to dzień spotkania z baśniami. Dzieci przygotowały przebrania, wcielając się w postacie z ulubionych bohaterów książkowych. Następnie przybyły do biblioteki, aby wziąć udział w lekcji, na której rozwiązywały testy, zagadki, rebusy, quizy związane z literaturą dziecięcą. Zapoznały się też z regulaminem biblioteki, księgozbiorem i sposobem wypożyczania zbiorów. W obecności pani Dyrektor, wychowawczyni i nauczyciela bibliotekarza złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelnika, otrzymując przy tym pamiątkowe dyplomy i elektroniczne karty czytelnika. Z entuzjazmem wypożyczyły swoje pierwsze książki, rozpoczynając w ten sposób przygodę z czytaniem.

Dzień pełen wrażeń zakończyły w klasie, gdzie kontynuowały zabawę w baśniowym klimacie. Dzieci bawiły się w ilustratorów książek dla najmłodszych. Wykonały piękne kolorowanki, którymi ozdobiły wystawkę klasową. Opowiadały także fragmenty ulubionych bajek. Dla pierwszaków był to dzień pełen radości, który zapoczątkował nowy rozdział w ich życiu. Mamy nadzieję, że od teraz ich wierną przyjaciółką będzie książka.

Jolanta Lichosik, Małgorzata Skoczek