Jasełka w naszej szkole

W dniu 21 grudnia 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbyły się Jasełka, wpisane już na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych. Za sprawą naszych aktorów z klas drugich szkoły podstawowej widzowie zostali przeniesieni do stajenki betlejemskiej, gdzie narodził się Jezus Chrystus. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna, starannie dobrane rekwizyty i historyczne szaty wprowadziły świąteczny nastrój. Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem i przejęciem odgrywali role Józefa, Maryi  z Dzieciątkiem Jezus, Trzech Króli, Świętego Franciszka,  aniołków,  pasterzy i dzieci.  Kolejne epizody z życia nowonarodzonego dzieciątka przeplatały kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się : pan Jacek Sienkiewicz – zastępca Wójta Gminy Krasocin, pani Irena Kuśmierczyk - kierownik ZOPO w Krasocinie, pan Antoni Drej - radny Gminy Krasocin, proboszcz Parafii w Olesznie ksiądz Jacek Szymański, pani Ewa Kowalczyk - przewodnicząca Rady Rodziców , pani Ewa Wdowiak - zastępca przewodniczącej Rady  Rodziców oraz licznie przybyli rodzice.

Tegoroczne Jasełka zostały przygotowane przez panie: Iwonę Kwaca, Małgorzatę Skoczek, Dorotę Sitkowską oraz Bogusławę Tkaczyk –Omasta. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Piotr Mikuła.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia serdeczne życzenia wszystkim uczestnikom uroczystości złożyła pani Zofia Marcinkowska - dyrektor ZPO w Olesznie oraz pan Jacek Sienkiewicz - zastępca Wójta Gminy Krasocin, który podkreślił wyjątkowość przedstawionej inscenizacji, doceniając spontaniczność młodych aktorów.

Słodycze dla uczniów ufundowali : pan Antoni Drej,  pan Marek Wójcik i pan Grzegorz Sitkowski - radni Gminy Krasocin oraz  biorący udział w uroczystości przedstawiciele władz samorządowych.

Zdjęcia z uroczystości

Organizatorzy uroczystości