Witaj Szkoło!

Stało się. Kolejny rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Św., którą o godzinie 8.00 odprawił ks. Jacek Szymański. Następnie udaliśmy się do szkoły na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

Część artystyczna została przygotowana pod opieką  pani Brygidy Jasnos. W akademii wzięły udział następujące uczennice gimnazjum: Roksana Lesiak, Dominika Mulewicz, Katarzyna Szczepańska, Patrycja Grabiec i Dagmara Kałuzińska. Szkołę podstawową godnie zaprezentowali: Zuzanna Kowalczyk, Julia Kowalczyk oraz Mateusz Mulewicz.

Pierwsza część występu dotyczyła wybuchu II wojny światowej i bohaterskiej walki tych, którzy brali w niej udział. Ich pamięć uczciliśmy minutą ciszy. W drugiej części odniesiono się do tego, co czeka uczniów  w kolejnym roku nauki. Nie zabrakło nutki humoru, która osłodziła  żal za skończonym czasem swobody i odpoczynku. Pojawiły się również życzenia dla wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Na zakończenie pani dyrektor Zofia Marcinkowska skierowała swe słowa do uczniów, rodziców i grona pedagogicznego oraz przekazała kilka informacji dotyczących spraw organizacyjnych. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Mam nadzieję, że ten rok szkolny będzie czasem wytężonej pracy i każdy będzie dawał z siebie jak najwięcej. Dbajmy o to, by nauka była owocna i przyjemna, a nowy rok szkolny na pewno będzie dla nas wszystkich udany.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Brygida Jasnos