KIEDY BŁYŚNIE PIERWSZA GWIAZDA….

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Do zwyczajów bożonarodzeniowych naszej szkoły należy łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, ubieranie choinek w szkolnych salach, śpiewanie kolęd, a także wystawienie Jasełek.

Nawiązując do tej tradycji 19 grudnia 2014 r. o godzinie 11.00  w naszej szkole zostało wystawione przedstawienie jasełkowe. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście. Na widowni zasiedli m.in: Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński,  zastępca Wójta Gminy Krasocin p. Jacek Sienkiewicz, kierownik  ZOPO p. Irena Kuśmierczyk, radna gminy Krasocin p. Lucyna Ziętara, dyrektor szkoły p. Zofia Marcinkowska, wicedyrektor p. Anna Resiak, nauczyciele, uczniowie  oraz rodzice. W tym roku z bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie klasy III szkoły podstawowej. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów z klasy VI i II gimnazjum.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołki, pasterze i dzieci oraz Alwinka podążająca za Gwiazdką do stajenki gdzie narodziło się Dzieciątko Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role.

Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu dzieci uczyły się też śpiewać kolędy, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem p. Barbary Mulewicz (wychowawczyni klasy III) oraz p. Doroty Sitkowskiej (nauczycielki religii).

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na widzach, a występujące dzieci zostały obdarowane słodyczami . Dzieci przede wszystkim „zaistniały" w swoim własnym środowisku, miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także mogły w pełni zaprezentować swoje umiejętności artystyczne. To była piękna uroczystość.

Na zakończenie spotkania  życzenia świąteczno - noworoczne całej społeczności szkolnej oraz przybyłym gościom złożyła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego  oraz dyrektor p. Zofia Marcinkowska.

Zobacz zdjęcia z uroczystości