Majowe Święta w naszej szkole

Żyjąc w zawrotnym tempie, często negujemy wszelkie wartości, nudzą nas uroczystości, apele, rocznice, święta. Ale czy tak musi być? Przecież „naród, który nie zna swojej przeszłości, nie buduje swojej przyszłości”.

Dlatego właśnie 26 kwietnia 2013 r., troszkę wcześniej niż zwykle, a to z powodu długiej przerwy w zajęciach, odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona polskim świętom majowym, a mianowicie: Świętu Pracy – które obchodzimy 1 maja, Świętu Flagi Polskiej – które obchodzimy 2 maja i wreszcie Świętu Trzeciego Maja – rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 roku.

Akademię przygotowali uczniowie klasy III „a” pod kierunkiem wychowawczyni, pani Teresy Siwek. Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli wszystkim o ważnych wydarzeniach historycznych dotyczących naszego kraju. Uświadomili nam, że Konstytucja – to zbiór praw i obowiązków każdego obywatela danego kraju. Przedstawiona została krótka scenka, w której uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak uroczyście obchodzone jest w naszym kraju święto Konstytucji i przybliżyli wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Drugi maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - ma tą wiedzę popularyzować.

Uczniowie pięknie deklamowali wiersze mówiące o miłości do ojczyzny i szacunku do narodowych symboli. Nie zabrakło także piosenek. Na zakończenie został odśpiewany hymn narodowy. Pani dyrektor Zofia Marcinkowska podsumowując całą uroczystość podziękowała wychowawczyni i uczniom za przygotowanie akademii.

Zajrzyj do Fotogalerii