X Wojewódzki Konkurs Poetycki „Poezja- ogród naszych marzeń”- I miejsce dla ucznia naszej szkoły

W piątek 20 kwietnia 2012 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie X Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Poezja- ogród naszych marzeń" Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 18 w Kielcach, SODM i DN, WDK w Kielcach oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach. Patronat medialny nad konkursem objęły:„Echo Dnia", Radio Kielce, TVP Kielce. W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI. Warunkiem było nadesłanie trzech własnych, nigdzie wcześniej niepublikowanych wierszy.

Od początku trwania konkursu uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie biorą w nim udział i kilkukrotnie ich twórczość została zauważona i nagradzana przez jurorów.
Jubileuszowa edycja konkursu okazała się szczęśliwa dla młodych poetów z Oleszna. Po najwyższy laur sięgnął uczeń klasy IV- Jakub Kuśmierczyk, zdobywając w kategorii klas czwartych I miejsce. Jego wiersze zachwyciły jurorów, zostały także zaprezentowane publiczności zgromadzonej na finałowej gali przez grupę recytatorów z WDK.

Jakub w krótkim wywiadzie udzielonym podczas gali przyznał, że zaczął pisać wiersze wspólnie z mamą i choć na pierwszym miejscu jest piłka nożna, coraz chętniej znajduje chwile, by coś stworzyć. Na konkurs wysłał między innymi poetycką podróż po swojej wiosce pt. „Mateczka wioseczka". (cytat z wywiadu zamieszczonego na stronie:www.wrota-swietokrzyskie.pl)
Ucznia do konkursu przygotował p. E. Karpiński.

Również wiersze uczennic z klasy V zostały wysoko ocenione. Izabela Lichosik otrzymała wyróżnienie (po raz drugi), zaś Patrycja Grabiec pochwałę. Uczennice do konkursu przygotowała p. T. Szczepańska.
Wyróżnione osoby dostały pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Jolanta Lichosik