Mamy się czym pochwalić

Kolejny rok szkolny kończymy z wysokimi wynikami ze sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego. Średni wynik ze sprawdzianu po szkole podstawowej wyniósł 24,78, co dało nam drugie miejsce w gminie oraz piąte w powiecie włoszczowskim. Wynik ten jest tylko nieznacznie gorszy od ubiegłorocznego - wtedy zajęliśmy pierwsze miejsce w gminie oraz trzecie miejsce w powiecie.

Jeszcze lepiej w wynikach zewnętrznego egzaminu wypada nasze gimnazjum. W roku ubiegłym zajęliśmy pierwsze miejsce w gminie i powiecie oraz dziewiąte w województwie. W tym roku szkolnym było bardzo podobnie - pierwsze miejsce w gminie i powiecie oraz czternaste w województwie.

Wysokie wyniki w sprawdzianach, a zwłaszcza w egzaminach zewnętrznych to już nasza tradycja. Już w roku 2005 odnotowaliśmy pierwszy swój sukces, zajmując pierwsze miejsce wśród gimnazjów powiatu włoszczowskiego i wysoką lokatę w województwie świętokrzyskim. Od tego czasu jeszcze sześciokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w powiecie i miejsca w pierwszej piętnastce gimnazjów województwa.

Gratulujemy.

Przyszłorocznym absolwentom przypominamy, że ciąży na nich bardzo poważne zadanie - utrzymać pozycję lidera. Trzymamy kciuki i liczymy na wysokie wyniki w kolejnych latach szkolnych.

Redakcja