Klasa III Gimnazjum realizuje świąteczny projekt e-twinning

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy III Gimnazjum w Olesznie przystąpili do międzynarodowego projektu e-twinning pod hasłem ‘Merry Teen Christmas’.
Założycielem i koordynatorem projektu jest pani Maria Gacia.

Celem projektu jest promowanie dwujęzyczności, rozwijanie kompetencji społecznych ,informatycznych i porozumiewania się w językach obcych, ponadto doskonalenie umiejętności komunikacji, poznawanie tradycji świątecznych krajów europejskich oraz promowanie talentów naszych uczniów na forum Europy.

Plan projektu zakłada przygotowanie bożonarodzeniowych kartek świątecznych w formie tradycyjnej papierowej i wysłanie ich pocztą do państw partycypujących w projekcie, czyli do Hiszpanii, Estonii i Włoch. Po wymianie kartek świątecznych szkoły partnerskie przygotowują wystawę w swoich szkołach. Kartki zawierać będą życzenia w językach ojczystych uczniów szkół biorących udział w projekcie.

Platforma e-twinning stwarza okazję do komunikacji, zatem mamy nadzieję, że nasi trzecioklasiści chętnie skorzystają z tej możliwości i nawiążą wartościowe znajomości z rówieśnikami z Estonii, Włoch i Hiszpanii. Projekt jest także dodatkową motywacją do poszerzania zasobu słownictwa z języka angielskiego.

Prace nad realizacją naszych działań można na bieżąco śledzić na platformie e-twinning, natomiast szczegółowe sprawozdanie znajdzie się na stronie naszej szkoły w grudniu.