Wyjeżdżamy na "Zieloną szkołę"

17 maja 2009 roku grupa 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Olesznie i Szkoły Filialnej w Świdnie wyjeżdża na „Zieloną szkołę” do Łeby. Pobyt będzie trwał 8 dni. W programie mamy wiele atrakcji: poznanie Łeby, prowadzenie obserwacji meteorologicznych nad morzem, zwiedzanie największych miast nadmorskich: Gdańska, Gdyni i Sopotu, poznanie ich historii i najważniejszych zabytków.

Planujemy również zwiedzanie okrętu podwodnego ORP Błyskawica, Oceanarium, Westerplatte, Katedry w Oliwie. Czeka nas spacer po sopockim molo, przejażdżka "Kolejką Bajkową" do Rąbek, przepłynięcie statkiem do Wyrzutni Rakiet, spacer po wydmach ruchomych, oglądanie łodzi i kutrów rybackich, poznanie kultury, zwyczajów kaszubskich oraz pracy rybaków.

Wszyscy uczestnicy bardzo cieszą się z wyjazdu. Jesteśmy już spakowani, piosenką pożegnamy się z kochanymi rodzicami, zabierzemy dobry humor i pogodę.

"Zielona szkoła" to realizacja przez naszą placówkę kolejnego już projektu w ramach Programu Integracji Społecznej współfinansowanego przez Bank Światowy. Z funduszu tego, dzięki ciekawie opracowanemu projektowi, udało nam się pozyskać kwotę 22.465,00 zł. Pozostałą część dopłacili rodzice uczniów.

Organizatorzy