Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to czas na białe szaleństwo i beztroski wypoczynek. Nie wolno nam jednak zapominać, że w tym czasie może grozić nam wiele niebezpieczeństw, zarówno ze strony groźnej aury, jak i innych ludzi.

Dlatego też tuż przed feriami uczniowie naszej szkoły spotkali się z najlepszym dzielnicowym 2012 roku w powiecie włoszczowskim - aspirantem Marcinem Suchackim oraz młodszym aspirantem Adamem Ciesielskim. Przedstawiciele Policji udzielili uczniom wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu, jak korzystać z lodowiska, jeździć na sankach i jak zachowywać się podczas kuligu. Przypomnieli również o tym, że nie należy ufać obcym ludziom, że trzeba unikać kontaktów z bezpańskimi psami i należy nosić elementy odblaskowe oraz informować rodziców o miejscu zabaw i godzinie powrotu do domu.Dzieci utrwaliły sobie także numery alarmowe służb ratowniczych.

Uczniowie szkoły podstawowej wzięli również udział w konkursie plastycznym: „Bezpieczne zabawy zimowe, zorganizowanym przez wychowawczynie świetlicy szkolnej. Na zakończenie akcji odbył się apel szkolny przygotowany przez Gromadę Zuchową. Przypomnieli oni wszystkim podstawowe zasady bezpiecznej zabawy.

Działania te na pewno przyczynią się do podniesienia poziomu świadomości naszych uczniów w zakresie bezpiecznych zachowań w czasie zimowego wypoczynku, który rozpoczął się od minionego poniedziałku. Organizatorkami akcji „Bezpieczne ferie” były panie: Bogusława Tkaczyk-Omasta i Anna Mietelska.