Ewakuacja !!!

25 września w naszej szkole miało miejsce wydarzenie, w którym nie braliśmy jeszcze udziału, a które jest ważne dla naszego bezpieczeństwa. Otóż odbyła się wtedy próbna ewakuacja. O wyznaczonej godzinie, po serii kilku dzwonków, wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wyszli z budynku szkoły i udali się na boisko szkolne.

Tam czekała na uczniów niespodzianka. Strażacy z OSP we Włoszczowie zaprezentowali możliwości nowoczesnego sprzętu gaśniczego. Goście zademonstrowali uczniom urządzenia znajdujące się w wozie strażackim i wyjaśnili, do czego służą. Niektórzy mogli nawet przymierzyć hełm strażacki. Wszyscy byli pod wrażeniem pokazu. To było ciekawe doświadczenie. Wiemy, na czym polega praca strażaków, a przede wszystkim potrafimy zachować się w sytuacji zagrożenia.

Mateusz Sitkowski, kl. V