Wolność Oddechu - Zapobiegaj astmie

Od stycznia do czerwca realizowano w naszej szkole program: ,, Wolność Oddechu –Zapobiegaj Astmie”.  Astma oskrzelowa jest reakcją układu oddechowego na niektóre alergeny, których nie toleruje ludzki organizm. Można również mieć astmę, nie będąc uczulonym na żaden określony czynnik, a mając po prostu nadwrażliwe drogi oddechowe.

Głównym celem programu było uświadomienie dzieciom i rodzicom znaczenia profilaktyki oraz stworzenie dzieciom zagrożonych chorobą możliwości optymalnej jakości życia. Adresatami programu byli uczniowie, rodzice, nauczyciele klas I-III .

Program realizowały: pani H. Budzynowska, pani M. Skoczek, pani B. Szmulik.

Dziecko z wcześnie rozpoznaną astmą i rozpoczętym leczeniem może bez przeszkód funkcjonować we wszystkich formach życia szkolnego, uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego, zabawach ruchowych z rówieśnikami.

Serwis edukacyjny www.wolnoscoddechu.pl stanowi cenne źródło wiedzy o astmie oskrzelowej.

wychowawczyni Halina Budzynowska