Kolejny prezent dla Madzi

Dzisiaj Madzia otrzymała z rąk Dyrektora naszej szkoły pana Edwarda Karpińskiego kolejny prezent. Jest to już drugi specjalnie dostosowany stolik wraz z fotelikiem. Tym razem dziewczynka będzie mogła zabrać ten zestaw mebli do domu, by mieć odpowiednie warunki do odrabiania pracy domowej i przygotowywania się do zajęć w szkole.

Było to możliwe dzięki hojności i życzliwości Kierownictwa Ośrodka Wzornictwa dla Dzieci Niepełnosprawnych "Hajnówka" . To właśnie od tej Firmy, specjalizującej się w projektowaniu i produkcji mebli drewnianych dla dzieci chorych i niepełnosprawnych szkoła otrzymała ten niezbędny dla Madzi prezent. Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały gest całej Załodze Ośrodka, a zwłaszcza jego szefowej Pani dr Janinie Jezierskiej, która w grudniu odwiedziła naszą szkołę.

Ośrodek Wzornictwa dla Dzieci Niepełnosprawnych w Hajnówce powstał na bazie ponad dziesięcioletnich doświadczeń i dorobku projektantów wzornictwa. Ilość opracowanych wzorów dla indywidualnego odbiorcy, jak i powielanych w seriach jest ogromna i prezentowana była na licznych wystawach zarówno w kraju jak i za granicą, min. na Sycylii ( 1992 ),w Rawennie (1993 ), Berlinie ( 1991) gdzie zdobywały pochlebne opinie.

Kompleksowo opracowana Sala Terapeutyczna została w 1993 roku nagrodzona przez Pełnomocnika Rządu d/s Osób Niepełnosprawnych.

Wiedzę specjalistyczną projektanci zdobywali zarówno uczestnicząc w szkoleniach, sesjach, jak i poprzez współpracę z lekarzami, rehabilitantami, rodzicami, pedagogami i psychologami.

Ośrodek dysponuje modelarnią, wzorcownią, pracowniami dla projektantów i salą wystawienniczą opracowanych i produkowanych wzorów. Tradycją ośrodka jest realizowanie mebli na rzecz niepełnosprawnych dzieci z miasta Hajnówka nieodpłatnie.

Placówka jest samo finansująca się. Opracowania powielane w seriach trafiają do ośrodków rehabilitacyjnych, placówek szkolno-wychowawczych, szkół integracyjnych, przedszkoli, Domów Pomocy Społecznej, jak i odbiorców indywidualnych.

Wszyscy, z całego serca życzymy Kierownictwu i Pracownikom Ośrodka wielu wspaniałych pomysłów i ciekawych realizacji ułatwiających dzieciom niepełnosprawnym codzienne funkcjonowanie.

Jeszcze raz w imieniu Madzi i jej Rodziców serdecznie dziękujemy.

KOMRED