Finał gminnego konkursu recytatorskiego

12 stycznia 2010 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Olesznie odbył się finał I Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Świat poezją malowany”. Uczniowie w tym roku recytowali wiersze Jana Brzechwy. Oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.

Organizatorkami przedsięwzięcia były: p. Jolanta Kowalczyk oraz p. Bogusława Tkaczyk –Omasta. Uczestników oceniała komisja pod przewodnictwem dyrektora szkoły, p. Edwarda Karpińskiego. Zmagania finalistów poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas V-VI oraz występ zespołu tanecznego „Step by step”.

Zadaniem konkursu było:

• kształtowanie pozytywnych cech charakteru dziecka, zaszczepianie uznanych w społeczeństwie zasad moralnych, etycznych i estetycznych,
  • wykorzystanie literatury dziecięcej  w kształtowaniu postaw i rozumieniu wartości uniwersalnych: dobra, prawdy, miłości i przyjaźni,
  • popularyzacja poezji polskich autorów,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów i umożliwienie im zaprezentowania się na forum publicznym.

Do konkursu przystąpiło 45 uczniów. W kategorii klas I-III zwyciężyli:

1. miejsce: Grabiec Patryk – SP Czostków
  2. miejsce: Gacia Eliza – SP Oleszno
  3. miejsce: Olczyk Maja – SP Krasocin

W kategorii klas IV-VI wyniki przedstawiają się następująco:

1. miejsce: Wójcik Marta – SP Bukowa
  2. miejsce: Kościołek Klaudia – SP Cieśle
  3. miejsce: Arczewska Aleksandra – SP Czostków.

Po zakończeniu prezentacji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, ufundowany przez gospodarza placówki.  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, których sponsorem był Bank Spółdzielczy we Włoszczowie oddział Krasocin.

Zobacz fotki z finału konkursu

Zapraszamy za rok!

Organizatorki