III Szkolny Przegląd Grup Kolędniczych

26 stycznia odbył się w naszej szkole III Szkolny Przegląd Grup i Zespołów Kolędniczych. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolnej kolędy lub pastorałki oraz zaprezentowanie krótkiego przedstawienia o charakterze kolędniczym. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej klas 0 – III i 5 – latki, uczniowie klas IV – VI oraz uczniowie gimnazjum.

Komisja w składzie: pan dyrektor Edward Karpiński; p. Monika Gacia, p. Małgorzata Kuśmierczyk, p. Katarzyna Kowalczyk, p. Anna Mietelska, p. Mariola Kamińska, ks. Paweł Sorbian, zwracała uwagę na oryginalność scenariusza i walory artystyczne występu, jakość śpiewu i oprawę muzyczną, odpowiednio dobrane rekwizyty oraz ciekawe stroje. Wszyscy uczestnicy wypadli wspaniale, każda klasa starała się dać z siebie wszystko, czego wynikiem były bardzo ciekawe i wyjątkowe inscenizacje. Z niecierpliwością czekano więc na ogłoszenie wyników.

W kategorii klas 0-III oraz 5-latków wyniki były następujące:

• I MIEJSCE – grupa ze Szkoły Filialnej w Świdnie
  • II MIEJSCE - klasa II
  • III MIEJSCE – klasa III
  • wyróżnienia: grupa 5 – latków, klasa I, klasa ,,0’’

Uczniowie klas IV – VI zajęli następujące miejsca:

• I MIEJSCE - klasa V
  • II MIEJSCE - klasa IV
  • III MIEJSCE - klasa VI

W kategorii klas gimnazjalnych następujące miejsca zajęły:

• I MIEJSCE – klasa III
  • II MIEJSCE - klasa II
  • III MIEJSCE - klasa I

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, oprócz tego każdy z uczestników dostał słodki upominek. Przez swoje występy uczestnicy przypomnieli jak ważne jest kultywowanie dawnych tradycji. Dobrze, że już od najmłodszych lat uczymy się dbałości o ginące formy kultury ludowej. Miejmy nadzieję, że konkurs będzie cieszył się tak dużą popularnością również w następnych latach!

Organizatorami konkursu byli: p. Brygida Jasnos, p. Dorota Sitkowska, ks. Paweł Sorbian.

Nagrody tradycyjnie ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!

ZOBACZ FOTKI Z PRZEGLĄDU

Monika Skoczek