Wiktoria Karpińska finalistką XXIV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego

09 maja 2019 r. odbył się ostatni etap XXIV Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Konkurs organizowany był przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Tematem tegorocznych zmagań konkursowych była Ewangelia według świętego Mateusza wraz ze wstępem i przypisami. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębienia znajomości Pisma Świętego, propagowanie wartości moralno-etycznych zawartych w Biblii oraz kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy biblijnej. Konkurs ten był również doskonałą okazją do stworzenia dzieciom możliwości współzawodnictwa oraz rozwijania swoich uzdolnień, a także promocją najzdolniejszych i pracowitych dzieci, ich katechetów oraz szkół, które reprezentują.

W gronie finalistów znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Karpińska z kl. VII.

Gratulujemy!