Spartakiada zdrowia

W dniu 5 maja 2010 roku odbyła się „SPARTAKIADA ZDROWIA”.

Konkurs miał charakter rywalizacji zespołowej. Poszczególne konkurencje przeplatane były popisami artystycznymi wszystkich klas i wspólnymi zabawami muzyczno – ruchowymi. Działania te łączyły różne rodzaje edukacji. Spośród uczniów wyłaniane były trzyosobowe zespoły do poszczególnych konkurencji. Ich pracy towarzyszył doping zgromadzonej publiczności. Konkurs angażował wszystkich uczniów z najmłodszych klas, wyzwalał w nich inwencję twórczą i pozytywne emocje.

zobacz galerię zdjęć

Dla rozgrzewki wszyscy wspólnie kończyliśmy usłyszaną rymowankę zawierającą treści zdrowotne. Następnie każda klasa miała przedstawić hasło promujące zdrowie, zaśpiewać piosenkę o tematyce zdrowotnej, zaprezentować zestaw gimnastyki porannej, wykonać plakat na temat: „Niech mycie Cię nie złości, nie ma zdrowia bez czystości”. Trzyosobowe zespoły miały wykazać się wiedzą na temat prawidłowego odżywiania, znajomości numerów alarmowych, higieny osobistej, itp.

Dekorację sali stanowiły prace plastyczne przedszkolaków i uczniów klas najmłodszych z konkursu: „Jedzmy kolorowo: jedzmy warzywa i owoce”.

Po zmaganiach jury przeliczyło punkty i nastąpiło ogłoszenie wyników.

A oto laureaci konkursu:

• I MIEJSCE – KLASA III
  • II MIEJSCE – KLASA II
  • III MIEJSCE – KLASA I

Za zajęcie pierwszego miejsca uczniowie otrzymali kosz owoców: jabłka, banany i soczki. Za drugie miejsce: banany i jabłka, a klasa, która zajęła trzecie miejsce - jabłka. Nagrodami również były pamiątkowe dyplomy.

Nagrody sponsorowała Rada Rodziców.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą dalej kształtować nawyki i umiejętności związane ze zdrowym stylem życia, bo przecież zdrowie to jedna z najbardziej znaczących wartości w życiu.

Organizatorki:

Iwona Kwaca i Jolanta Kowalczyk